Évesz és Vani párban írtak a tanulásról: Évesz a tanulás mellett, Vani pedig azzal szemben foglalt állást. Cikkeikből kiderül, hogy elég-e az iskolába csak melegedni járni, vagy megéri a tanulásra áldozni minden délutánt. (Az „ellencikk” este 7-kor kerül fel az oldalra.)
Sajnos nemsokára vége a PT-nek és a nyárnak is, így újra kezdetét veszi az iskola. Tanulás, felelések, dolgozatok és a többi.
A lustaság nagy úr. Általában ez a jelmondat érvényes a tanulás minden terén. Viszont némi akaraterővel könnyen legyőzheted a restséget. Ilyenkor jön a kérdés: de minek tanuljak? Mondhatnám, hogy sikeres leszel, de ez egyáltalán nem biztos. Viszont legalább elmondhatod, hogy te mindent megtettél. Mellesleg okosan sokkal többre viheted. Szóval a tanulásnak ne csak az árnyoldalát lássátok, mert – ahogy mindennek – ennek is van jó oldala.
Sokszor megesik, hogy olyan témáról tanulsz, ami felkelti az érdeklődésedet. Ha ez így van, akkor próbálj egy kicsit utánanézni a dolgoknak. Egy-két plusz infó egyenlő egy-két plusz ponttal a tanárnál. Vannak olyanok, akik azért nem tanulnak, hogy legyen idejük gépezni, barátokkal találkozni. Viszont egy jó időbeosztással és odafigyeléssel hamar túleshetsz a leckéken, és utána nyugodt szívvel csinálhatsz, amit csak akarsz. Másnap nem kell izgulnod a felelések és röpdogák miatt, hanem nyugodtan hátradőlhetsz a székeden, esetleg még a többieknek is segíthetsz. Biztos forrásból tudom, hogy ha látják rajtad a tanárok, hogy tanultál, sokkal enyhébbek lesznek, és könnyebben megadják a jó jegyet.
Most tényleg, srácok! Nem jobb félévkor és év végén nyugodtan ücsörögni a padban egy biztos négyessel vagy esetleg ötössel? Persze, van olyan is, mikor nem megy egy tárgy. De ha látják, hogy igyekszel, akkor megadják a jobb jegyet. Nem kitűnőnek kell lenni, de négyesekkel és ötösökkel már sokkal többre mész, mint kettesekkel.